Provoz MŠ

Provoz MŠ ve školním roce 2023/2024

Provoz MŠ bude od 6:30 do 15:30 hod.

Měsíční výše úplaty za předškolní vzdělávání na období školního roku 2023/2024 je stanovena na částku 250,- Kč.

Rámcový plán akcí

Zápis dětí do MŠ

Zápis dětí do mateřské školy na školní rok 2024/2025
- žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání je možné podat
        15.5.2024 v čase 8:00 - 15:30 hod.

- pro doložení rodného listu dítěte stačí přiložit k žádosti jeho prostá kopie
- Podmínkou pro přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání. Zákonný zástupce tuto povinnost dokládá potvrzením praktického dětského lékaře (vyjádření lékaře je na evidenčním listě na 2. straně).

Přihlášku a evidenční list si můžete vyzvednout po domluvě u ředitelky školy (tel. č. 737 026 454), u učitelky MŠ (tel. č. 732 364 012) nebo si ji vytisknout (Dokumenty ke stažení).
Přihlášku a evidenční list je potřeba vyzvednout včas, nechat ji potvrdit dětským lékařem a 15.5.2024 ji doručit do školy.

žádost mohou zákonní zástupci doručit následujícími způsoby:
  • - osobním podáním ve škole
  • - do datové schránky školy
  • - e-mailem s elektronickým podpisem zákonného zástupce
  • - poštou

Dokumenty ke stažení:

Sylva Stropková 18.3.2024

Seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025:

registrační číslo:

1. Identifikační údaje o MŠ

Mateřská škola Vranová Lhota č. 34, 571 01 Moravská Třebová

Mateřská škola ve Vranové Lhotě je od ledna 2008 součástí právního subjektu ZŠ a MŠ Vranová Lhota.

Mateřská škola je jednotřídní školou s celodenní péčí a věkově smíšenou skupinou dětí.

Ředitelka ZŠ a MŠ Vranová Lhota – Mgr. Sylva Stropková

Učitelka MŠ – Dana Vobejdová

Učitelka MŠ – Marie Koubová, Veronika Baksová

Asistent pedagoga MŠ - Jana Motlová

Školnice a uklízečka MŠ a ZŠ  – Jarmila Haberlandová

Telefon MŠ: 461 328 249

Telefon ZŠ:  461 328 282

2.Obecná charakteristika školy

MŠ Vranová Lhota je škola s dlouholetou tradicí. V roce 1979 byla MŠ rekonstruována a přistavěna nová část budovy. Tak se z  jednotřídní MŠ stala na čas škola dvoutřídní.  V roce 2003 proběhla rozsáhlá rekonstrukce budovy č. 34, na kterou MŠ samostatně navazuje.
         V současné době je MŠ přízemní jednotřídní budova s přilehlou a prostornou zahradou. Nachází se uprostřed vesnice a jejím zřizovatelem je Obecní úřad ve Vranové Lhotě. V mateřské škole najdeme šatnu, dvě herny, z níž jedna slouží po obědě jako lehárna, dále jídelnu a hygienické zařízení pro děti a dospělé, úložné prostory. Kuchyňka slouží převážně k umývání nádobí. Mateřská škola nemá vlastní kuchyň, jídlo je dováženo ze školní jídelny.

Mateřská škola je v současnosti vytápěna kotlem na peletky.

V mateřské škole jsou s dětmi připravovány sportovní a kulturní akce, akce pro děti a rodiče, pro veřejnost, výlety s dětmi, sezonní činnosti, zejména plavecký výcvik se školenými instruktorkami Plaveckého bazénu v Mohelnici.

Tradicí mateřské školy je dlouholetá spolupráce se ZŠ v obci, dětskou a zubní lékařkou, pedagogicko-psychologickou poradnou ve Svitavách, s logopedy v Moravské Třebové, Mohelnici a Jevíčku.

Velmi dobrá a vstřícná je spolupráce s Obecním zastupitelstvem a starostkou Vranové Lhoty.

Pracujeme dle nového RP pro předškolní vzdělávání.

Filosofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem dle jejich možností, zájmů a potřeb.

Veškeré snažení všech zaměstnanců směřuje k tomu, aby v naší MŠ bylo dítě maximálně spokojené a šťastné!

Základní škola a mateřská škola Vranová Lhota, okres Svitavy

Vranová Lhota 70